ערים תאומות

 

פיטסבורג – שיקום שכונות


הקשר של טירת כרמל עם ערים וקהילות בעולם החל עוד בשנות ה – 80. במסגרת הפרוייקט הלאומי של " שיקום – שכונות " , בה כל קהילה יהודית בעולם מאמצת ותומכת בעיר בישראל,התקשרה טירת כרמל עם קהילת פיטסבורג בארה"ב. קהילה חמה שהתגייסה תרמה ושיתפה פעולה בשיקום החברתי והפיזי בטירת כרמל.

בשיקום החברתי , פותחו תכניות חברתיות רבות לטובת הקהילה , ורבים מתושבי השכונות ונציגי הציבור שותפו בהם. בהיבט הפיזי , הושקעו מיליוני שקלים ע"י הקהילה ומדינת ישראל לשיקום בניינים ושכונות בטירת כרמל.

משלחות מפיטסבורג הגיעו תכופות לטירת כרמל ויצרו קשר עם התושבים. תלמידים מטירת כרמל נסעו והתארחו בבתי משפחות בפיטסבורג. הקשר עם הקהילה בפיטסבורג הסתיים בגין תכניות הממשלה , לסיום פרוייקט " שיקום שכונות".

אתר אינטרנט  -  http://www.pittsburgh.net

מונהיים - גרמניה

מונהיים על הריין היתה העיר הראשונה , שחתמה הסכם ערים תאומות עם טירת כרמל .
ההסכם נחתם בטירת כרמל בתאריך 17.7.1989 ואח"כ במונהיים על הריין ע"י ראשי הערים מר ראובן בינר מטירת כרמל וגב' אינגבורג פרייבה ממונהיים על הריין. העיר מונהיים על הריין בת כ – 45,000 תושבים , שוכנת במדינת נורד- ריין וסטפלייה בגרמניה, בסמוך לערים דיסלדוף וקלן , על גדות נהר הריין. במשך כל השנים מתנהלים קשרים יפים ואמיצים עם מונהיים ותושביה. במהלך כל השנים הוחלפו משלחות רבות ובתחומים שונים. משלחות נוער, נציגי ציבור , משלחות מבוגרים, מורים , תזמורת הנוער אומנים ועוד …
עיריית מונהיים על הריין תושביה ומדינת נורדריין וסטפליה בגרמניה תרמו לטירת כרמל :
 

  • "פארק מונהיים" בעקבות השריפה בפארק הכרמל.

  • מזגנים לגנים ומעונות.

  • חדר כושר – למתנ"ס.

  • ציוד ועזרים – לאולם הספורט הקהילתי.

אתר אינטרנט – www.monheim-am-rhein.de  

מורפה – צרפת

הסכם לברית ערים תאומות עם העיר מורפה – נחתם במורפה ובטירת כרמל בתאריך 1.5.1995 ע"י ראשי ערים אריה טל וגו'רג' מוגו'. העיר מורפה בת כ – 22,000 תושבים שוכנת בסמוך לוורסאי שליד פריז. במשך כל השנים מתנהלים קשרים יפים עם מורפה ותושביה.

במהלך השנים הוחלפו משלחות רבות בתחומים שונים ומגוונים כגון : משלחות נוער , תזמורת נוער נציגי ציבור משלחות מבוגרים ואח'…. כמו כן קיים קשר הדוק ושוטף עם הקהילה היהודית במורפה אשר מלווה את הקשרים לאורך כל הדרך.

אתר אינטרנט - www.maurepas.fr

ווספרים הונגריה

ההסכם לברית ערים תאומות עם העיר ווספרים – נחתם בווספרים ובטירת כרמל בתאריך 13.5.1997 ע"י ראשי הערים מר אריה טל ומר לסלו דיושי. העיר ווספרים המונה כ – 70,000 תושבים שוכנת דרומית מערבית לבודפשט ליד אגם ה "בלטון " . העיר משמשת כעיר מחוז ובעבר נחשבה לעיר המלכים. במשך כל השנים מתנהלים קשרים הדדיים עם ווספרים ותושביה.

במהלך השנים ביקרו בווספרים נציגי ציבור עובדים , משלחות נוער , תזמורת הנוער , אמנים שונים בתערוכות וסדנאות ועוד. מווספרים ביקרו בטירת כרמל מבוגרים , נוער , ונציגי ציבור. גם הקהילה היהודית הקטנה החיה בווספרים, שומרת על קשר ומלווה אותנו בפעילויות.

אתר אינטרנט - www.veszprem.hu

 

 

 

 

לדף הראשי                                                                             עדכון 17/01/2011