איך לבחור זר כלה נכון?

אי אפשר להמעיט בערכו של זר הכלה למראה של האישה המיועדת ביום החשוב בחייה – וגם עבור האירוע כולו באופן כללי. החשיבות היא כפולה: גם בזמן קיום האירוע, משום שצבע, צורתו וייחודיותו של הזר מהווים צלע משלימה לשמלה, איפור ועיצוב השיער של הכלה.

בנוסף, לאחר סיום האירוע הזר יונצח באמצעות אלפי התמונות והסרטונים של האירוע, וייחרט בהיסטוריה המשפחתית של בני הזוג לעולם ועד. לכן כדאי מאוד לבחור את הזר המושלם מכל הבחינות, שגם יגיד משהו על אופי הכלה וגם ישתלב וויזואלית בצורה לא פחות ממושלמת. כדאי לתאם את מאפייניו הכלליים גם עם מעצבי אולם האירועים, ליצירת תמונה הרמונית גם עם מרכזי השולחן ועיצובי הפרחים הנוספים.

סוגי הפרחים המושלמים עבור זרי כלה

לכל פרח יש סימבוליות מסוימת שיכולים לעלות בקנה אחד עם המשמעויות של יום החתונה. למשל, וורדים לבנים הם טוהר, טוליפים הם סימן לאהבה ועוד. סיגליות יכולות להיות פרח בסיס מעולה לזר כלה מרגש במיוחד. כדאי לעשות מחקר לגבי סימבוליות הפרחים הספציפיים.

למשל, פרח הציפורן נחשב בתרבויות רבות לפרח שנהוג להביא ללוויות, ולכן יתכן שזו לא תהיה בחירה מומלצת. מאפיין חשוב נוסף של פרחים לזרי כלה, הוא היעדר אבקה, משום שהיא עשויה להכתים את השמלה, לגרום לעיטושים ובאופן כללי – זה לא הזמן לעורר אלרגיות לאור.

המאפיינים האישיותיים שיכולים להיות בזר

כדאי לשלב בין הסימבוליות הכללית לבין הרעיונות של הכלה עצמה על היום הזה, משמעות הנישואין עבורה ועבור בחיר לבה ועוד. בנוסף לבחירת הפרח המסוים וצבעו, ניתן לשלב ענפים שונים בעלי צורות עלים שונות שמצדן יוסיפו נופח וצבעוניות, וגם יעזרו "להחזיק" את הפרחים יחד.

בגלל האחריות הכבדה שנחה על זר הכלה, שזירת הפרחים נדרשת להיות הדוקה, אך באופן שישמור על הפרחים כמה שיותר שלמים ובטוחים לכל אורך האירוע. לכן הכנת זר כלה הוא הליך אחראי ביותר שיש להפקיד בידי מומחים בתחום שזירת הפרחים.

עמידות הזר ונושאים פרקטיים שחשוב לתת עליהם את הדעת

הפרחים המהודרים ביותר הם אלה שמעטרים בדרך כלל את זרי הכלה, משום שהזר צריך להיות קטן וחמוד, לא לפזר יותר מדי עלי כותרת ולהיות "מהודק", על מנת לשמור על מראהו המרשים עד לסוף הערב, וגם לשרוד את המעוף לעבר ידיה של אחת מחברות הכלה.

למעשה, בשלב זה תפקידו יגיע לסיומו. בסך הכול מדובר בזר שצריך להיראות רענן וצחור במשך כמעט 24 שעות, החל מתהליך האיפור והשיער שבו הוא נמצא בפריים של הצלם, דרך הצילומים הרומנטיים עם החתן, כולל המעברים בין מקומות שונים, ואז במהלך ההליכה אל החופה, הכניסה לאולם ורגעים נוספים במהלך הערב. עמידות הזר תלויה באופי הפרחים, השזירה שלהם וגם בטיפוח לו הם זכו לפני כן.