האמת שמאחורי מחירי הדיור בטירת כרמל

מחירי הדיור בישראל זינקו בשנים האחרונות והגיעו לרף גבוהה וקשה להיזכר בימים בהם מחירי הדיור היו הרבה פחות ותנאי הרכישה היו נוחים יותר כ- 90% הון עצמי היו מספיקים לזוגות לרכוש דירה.

כיום שמחירי הדיור מתחילים החל מ- 1,200,000 ₪ ותנאי הרכישה עומדים על 25%-30% הון עצמי שהזוגות הצעירים צריכים להביא דהיינו: 300-350 אלף ₪ ואת היתרה ממשכנים באמצעות חברות מימון ולוקחים משכנתאות גבוהות ואף ישנם זוגות שלא יצליחו לעמוד בהחזר תשלומי המשכנא.

מחירי הדיור בטירת כרמל גם כן גבוהים ומי שאחראי למחירים הינם הקבלנים אשר יכולים להוריד את המחירי הדיור בכ 100-150 אלף ₪ אבל מעדיפים לעלות את המחירים אף על הרווח הכפול שהם עושים.

מבדיקה וסקר שערכו מול מספר קבלנים בעיר נאמר לנו שהיינו יכולים למכור את הדירות הרבה פחות מהמחיר שמוצע לתושבי העיר, אך תושבי העיר מוכנים לשלם כל סכום לרכישת דירה והקבלנים אינם מורידים את המחירים כי מה שקובע הוא מחיר השוק, ישנם קבלנים שמוכנים להוריד קצת ממחיר השוק על מנת לסגור עסקה או לצ'פר לקוח.

עליית מחירי הדיור גם בטירת כרמל

מחירי הדירות בטירת כרמל ממשיכים לזנק ומי שאחראי לעליית המחירים הינם תושבי העיר אשר מוכנים לשלם כל סכום. אם האוכלוסיה תספיק לרכוש דירות ולא יהיה ביקוש אז חובתם של הקבלנים להוריד מחיר אחרת הם עלולים למצוא את עצמם בהפסדים. ככל שיהיה ביקוש מחירי הדירות בעיר ימשיכו לזנק והקושי הגדול של הזוגות הצעירים הוא להגיע לדירה.

כיום לזוגות הצעירים אין הון עצמי של 25%-30% לרכישת דירה והם צריכים להיעזר בהורים ובני משפחה ללקיחת הלוואה ובנוסף לקחת הלוואה משלימה שמטרה "הלוואה לכל מטרה" וכך מגדילה את ההון העצמי, מה שכולם שוכחים זה שמלבד העזרה של ההורים ובני המשפחה יש לזוג הצעיר עוד הלוואות בסך של קרוב ל 100-200 אלף ₪ חלקם להשלמת הון עצמי לרכישת הדירה ובנוסף שיפוץ הנכס וקניית מוצרי חשמל וריהוט ואף מימון לרכב יד2.

האם נכון להיכנס לחובות כל כך גדולים רק בשביל להגיד " בסוף הדירה תיהיה שלי " ולשלם ריביות גבוהות למשכנתא והלוואות? לחצו כאן לכתבה הבאה שמפרטת כי לפעמים עדיף לשכור דירה מאשר לרכוש דירה ולהיכנס לחובות כל כך גדולים. לינק לכתבה - לרכוש דירה או לשכור דירה? היתרונות להשכרת דירה.