מותו של תמהיל ה-60/40

האם ידעתם שאתם מושקעים בשוק ההון? רבים חושבים שהשקעות בשוק ההון שמורות לטייקונים בעליי עניין, מנהלי חברות ומנהלי תיקי השקעות בלבד, כאשר בפועל, כל הציבור מושקע בשוק ההון וגם אתם. איך? יש לכם קרן פנסה, קרן השתלמות או קופת גמל? מנהלי הקרנות, הקופות והחברות הללו משקיעות את הכסף של הציבור בשוק ההון והדרך שלהם להשיג תשואות על התיקים הללו, היא על ידי השקעה בשוק ההון.

רבים מופתעים לשמוע זאת אך מה שזה אומר בפועל הוא שלא מספיק להחליט לפתוח קרן פנסיה, קרן השתלמות או קופת גמל להשקעה ולחשוב שלא משנה באיזו חברת לבחור כי כולן אותו הדבר, לא כך הדבר. ההבדלים באים לידי בדמי הניהול, במסלולים השונים, במרכיבי הקרן או הקופה והביטוח שלכם, אך גם בהצלחה ובביצועים של המכשירים הפיננסיים ארוכי הטווח הללו שכולנו מושקעים בהם.

תכנון פיננסי נכון שמשיג לכם יותר בטווח הארוך – פורטל הביטוחים תכנון פיננסי

מי שממילא מתעניין בשוק ההון, קורא את מדורי הכלכלה ויש לו מושג בסיסי והבנה פחות או יותר במצב השווקים כיום, יכול אולי לומר שהוא נמצא עם היד על הדופק ושהוא בקיא בתוכניות החיסכון ובמסלולי הפרישה המנוהלים שלו.

פורטל הביטוחים מציעה חבילת פתרונות גם למי שאינו בקיא בתחום וגם למשפחות בעלות הון עצמי גבוה, היכולות ליהנות משירותי הפרימיום של פורטל הביטוחים במסגרת שירותי ה'פמילי אופיס' של פורטל הביטוחים פרימיום.

עבור המשקיע הממוצע, מי שאין בידיו את המידע וההבנה בתחום, פורטל הביטוחים תכנון פיננסי מעמידה את הכלים המקצועיים הטובים ביותר ומספקת לו הכוונה מקצועית מקיפה שתעזור לו לחסוך ולמצוא את תוכניות החיסכון ואפיקי ההשקעה המוצלחים ביותר בשוק, בחירות שיעזרו לו להגיע לגיל פרישה עם תוספת משמעותית שיכולה להגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים בבחירה נכונה של המסלולים.

'מותו' של ה- 60/40 הרכב תיק ניירות הערך המסורתי – פורטל הביטוחים תכנון פיננסי

רוב הציבור אינו בקיא במניות ובשוק ההון, אך אם יש דבר אחד שרבים מכירים, זה שתיק ניירות הערך הבסיסי, זה שרוב מנהלי תיקי ההשקעות בבנק מספקים ללקוחות שלהם לאורך השנים מבוסס על הרכב ניירות ערך של כ-60% מניות וכ-40% אגרות חוב.

זהו תיק השקעות סולידי ומסורתי המחלק את העוגה לשני חלקים מרכזיים: חלק מנייתי – השקעה במניות, כשגם כאן מדובר לרוב במניות סולידיות וגדולות המוכרות לכולנו וחלק נוסף, סולידי עוד יותר הוא אגרות חוב – אלו למעשה הלוואות ארוכות טווח שהמדינה לוקחת מהאזרחים שלה או אגרות חוב המונפקות בשוק הפרטי על ידי חברות מובילות במשק שיש שיכולתן לגייס את הכסף מהציבור ולהבטיח לו תשואה סולידית של כמה אחוזים בודדים בשנה, לא יותר.

קרדיט לתמונה: FREEPIK
קרדיט לתמונה: FREEPIK

" המציאות המוניטרית והפיסקלית הנוכחית יחד עם הריבית האפסית והשלכות הקורונה, שינו את חוקי המשחק בשוק ההון"

כבר שנים רבות שהריבית על הכסף שלנו בבנק אפסית. עובדה זו יחד עם עליית האינפלציה ולו הקטנה ביותר ובוודאי כזו שתגדל מעתה והלאה עם התאוששות העולם ב-2021 לאחר שהקורונה תיעלם, שוחקים את הכסף שלנו בבנק והופכים את ההשקעה בשוק ההון הכרחית למרות החשש מפני בועה בשוק ההון. לגופים המוסדיים, כמו גם למשקיעים הפרטיים, אין היום אפיקי השקעה טובים יותר פרט לאפיקי ההשקעה האלטרנטיביים. כיום אין גופים רבים בארץ המבינים בתחום ההשקעות האלטרנטיביות אך פורטל הביטוחים מספקת שירות זה.

תשואות אגרות החוב נמוכה עוד יותר וכך נוצר מצב בו הרכב תיק ההשקעות המסורתי המורכב מששים אחוז השקעה במיניות ועוד ארבעים אחוז השקעה באגרות חוב, כבר לא רלוונטי ולא רווחי עבור המשקיעים בשוק ההון.

" מה הפתרון? השקעות אלטרנטיביות, עריכת תיק ההשקעות והעברת חלק ממנו להשקעה בקרנות בלתי סחירות, קרנות גידור מקצועיות ועוד"

פורטל הביטוחים תכנו פיננסי ופורטל הביטוחים פרימיום הן בין החלוצות בתחום ההשקעות האלטרנטיביות בישראל ובעזרת כ-400 אנשי המקצוע הטובים בתחום, מספקת שירותי הכוונה מקיפים עבור לקוחות קטנים וגדולים, המעוניינים לגוון את תיק ההשקעות שלהם, לפזר סיכונים ולהכין את עצמם לשינויים המתגבשים כבר עכשיו בשוק ההון לקראת העשור הבא. רוצים לדעת עוד?

השאירו פרטים לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות >>

פורטל הביטוחים הגדול בישראל
טלפון: 073-272-5261
www.2bit.co.il