יום לימודים שהוקדש לנושא הסכנות שטמונות בשימוש בסמים ושתיית אלכוהול

תלמידי שכבה ז' של ביה"ס שיפמן השתתפו ביום לימודים שהוקדש לנושא הסכנות שטמונות בשימוש בסמים ושתיית אלכוהול

במסגרת המאבק שמנהלת מדינת ישראל כנגד נגע הסמים והאלכוהול בקרב אזרחי המדינה בכלל ובני הנוער בפרט, הוכרז חודש דצמבר בכל שנה כחודש שמוקדש כולו לנושא המאבק בנגע הסמים והאלכוהול.

הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול של מדינת ישראל, מנהלת את המאבק החשוב הזה באמצעות סרטוני הסברה שמופצים בכל מדיה קיימת ומסבירים על ההשלכות והנזקים החמורים שיכולים להיגרם בשל השימוש בסמים/אלכוהול ובקיום של אירועים ופעילויות בבתי הספר התיכוניים שבהם מרוכזים רוב בני הנוער במדינת ישראל.

במהלך השבוע האחרון, השתתפו תלמידי שכבה ז' של ביה"ס תיכון מקיף 'שיפמן' בטירת כרמל, ביום לימודים מיוחד שהוקדש לנושא המאבק בנגע הסמים והאלכוהול. במהלך הפעילות, שמעו התלמידים הרצאה מרתקת שהעיקר בה היה נושא הנזקים הגופניים, הנפשיים והחברתיים שנגרמים למי שצורך סמים/אלכוהול וגם על ההיבט הפלילי והעונשים הצפויים למי שעובר על החוקים הנוגעים לשימוש בסמים/אלכוהול.

לאחר ההרצאה, השתתפו התלמידים בסדנה כיתתית והשתתפו בפעילות מיוחדת של המרצה אורי אלוני שהנושא שלה היה 'לפזר את מסך העשן'. בסוף הפעילות, התלמידים הגיבו בתדהמה על המידע שקיבלו במהלך הפעילות בדבר הסכנות שטמונות בשימוש בסמים/אלכוהול.