ידידה חדשה לטירת כרמל עיר המחוז שמחאי מאזרבייג׳אן חתמה על ברית ידידות עם מקבילתה הישראלית טירת כרמל

עיר המחוז שמחאי מאזרבייג׳אן חתמה על ברית ידידות עם מקבילתה הישראלית טירת כרמל. משלחת מטעם טירת כרמל נמצאת בימים אלו בעיר באזרבייג'אן

העיר טירת כרמל חתמה על ברית ידידות עם עיר המחוז שמחאי מאזרבייג׳אן על ההסכם חתמו ראש העירייה, אריה טל, וראש עיריית שמחאי, אסיף אגאייב, ניתן לציין שמדינת ישראל מקנה חשיבות גדולה להסכם זה מכיוון שאזרבאייג׳ן הינה מדינה מוסלמית תומכת ישראל שממוקמת בחבל הקווקז שהינו חשוב מאוד למדינה גם מבחינה אסטרטגית קשר חשוב זה נוצר עקב קליטה עליה משמעותית של עולי קווקז אלינו לעיר טירת כרמל ועקב הרצון המדיני לתקשר ולשתף פעולה עם אזרבייג׳אן בתחומי ידע שונים.

טירת כרמל כעיר מובילה ומתפתחת בתחומים שונים החל ממתחמי הייטק ותעשיות עתירות ידע הן מבחינת הישגים בתחום החינוך והן מבחינת התפתחות אורבנית מואצת, היא העיר שהתאימה ביותר למטרה זאת.

לסיור המשלחת התלוותה וכיבדה בנוכחותה סגנית שגריר ישראל, אביטל אייזנברג, והעיתונאית והעורכת שושנה להב שהוזמנה לסקר ביקור חשוב זה. כמו כן עקב החשיבות הרבה שמקנים באזרבייג׳אן לקשר זה המשלחת מהעיר הוזמנה לפרלמנט.

יש לציין שקבלת הפנים לה זוכה המשלחת היא חמה ומלבבת, ואף הולחן שיר מיוחד לכבוד מדינת ישראל וטירת כרמל שאליו הוזמנו ראש העירייה אריה טל וממלא מקומו אסייג מוריס להצטרף ועשו זאת בחן ובכבוד והוסיפו מידת נופך של צניעות ושמחה. ואכן המארחים העריכו זאת מאוד ופרגנו בגדול ישר כוח ובהצלחה.