צהרונים

ראש העיר אריה טל: "מברך על החלטת כחלון להוזלת הצהרונים, אבל אנחנו בטירת כרמל כבר מיישמים זאת ומרחיבים את זה עד כיתות ב' משנה הבאה"

אתמול הודיע שר האוצר משה כחלון על תכנית להוזלת מחירי הצהרונים. מדובר בבשורה גדולה להורים בערים רבות בארץ, אלא שבטירת כרמל כבר שנה וחצי ראש העיר אריה טל והעירייה לקחו יוזמה והחליטו בצעד עצמאי להוזיל את עלויות הצהרונים באופן משמעותי, בד בבד ליישם בצהרונים תכניות איכותיות. כך שהבשורה של כחלון משמחת, ואולי אף תסייע להזרים תקציבים לעירייה שספגה את הפרש עלות הצהרונים, אך הבשורה היא בגדר חדשה ישנה, כפי שמסביר ראש העירייה אריה טל: "אני מכבד את החלטת שר האוצר משה כחלון ואני רואה בה חשיבות גדולה מאוד מסיבה אחת, את ההחלטה הזאת להוזלת עלות הצהרונים בטירת כרמל כבר לפני שנה וחצי והתחלנו ליישם והתחלנו את הפעילות בצהרונים המוזלים כבר בספטמבר השנה בתנאים האלו, כאשר העירייה לקחה על עצמה את העלויות שהביאו להוזלת הצהרונים. בטירת כרמל הצהרונים מגיל 3 עד סוף גיל גני הילדים עומדות על 650 שקלים לחודש. אנחנו לקחנו על עצמנו את הפרש העלויות".

בטירת כרמל כבר אישרו והכינו תכנית  להפעלת צהרונים מוזלים לכיתות א'-ב' שתיושם כבר מספטמבר הקרוב, כפי שמספר ראש העירייה טל: "תכננו השנה ליישם את עלות הצהרונים מספטמבר הקרוב לכיתות א'-ב'. אחד הפרויקטים המובילים שיהיו בצהרונים אלו זה שילוב של פעילויות המתנ"ס בתוך הצהרונים. ובתכנון שבצהרוני גני הילדים יתחילו ללמד את הילדים אנגלית – כל זה יקרה במהלך הצהרונים".

טל מסכם: "אני מודה לשר האוצר שהמדינה גם נכנסה לכל נושא עלויות הצהרונים, בכך שהמדינה תעזור לנו כרשות לאזן את העלויות של ההשתתפות בהפעלת הצהרונים וכל הפעילויות בהם".

שלומי דהאן, ראש מחלקת חינוך בעיריית טירת כרמל מציין עוד: "אנחנו מפעילים את הצהרונים משעות 14.00-17.00 – אלו שעות שמאפשרות להורים לחזור בנחת מהעבודה ולקחת את הילדים אחרי שאכלו ארוחת צהריים מזינה ובאיכות גבוהה, ואחרי שהם ערכו פעילויות שנמצאות בפיקוח המרכז לפעוט בעיר. מדובר בצהרונים בעלות נמוכה אבל אנחנו מקפידים על סטנדרטים מאוד גבוהים".

רק לשם השוואה, עלות צהרונים ממוצעת ברחבי הארץ מגיעה לכדי 1,100 שקל לחודש. כלומר הורים בטירת כרמל חוסכים כל חודש 450 שקל עלות צהרון.

zahronim