גוגל מחפשת אותך, 15 שאלות שישאלו בראיון עבודה

גוגל הינה חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם אשר מחפשת עובדים יצירתיים עם ראש פתוח וחשיבה מחוץ לקופסא, מדי שנה נשלחים אליה מעל מיליון קורות חיים ברחבי העולם למגוון משרות המפרסמות באתרים וברשתות האינטרנט.

המועמדים אשר מגישים את קורות החיים שלהם עוברים סדרת ראיונות רצופה, שבמהלכה נשאלים המועמדים מגוון שאלות מוזרות. דרך השאלות ניתן לבחון את צורת החשיבה של המועמד למשרה המיועדת אליה המועמד.

מטרת השאלות היא בדיקת התאמת המועמד למשרה ואופן שילובו בחברה, לחלק מהשאלות אין פתרון ממשי, ניתן לציין כי לא ניתן להגיע מוכנים לראיון עבודה ומספר השאלות גדל ככל שמתקדמים בשלבים.

הדרך לראיון עבודה פרונטלי מתחיל משליחת קורות החיים דרך אתר החברה, באתר החברה ניתן לשוטט בין מגוון המשרות המפורסמות ולצפות בדרישות ובפרטי המשרה. בין המשרות המפורסמות:

 1. מהנדסי תוכנה
 2. מנהל מחקר
 3. אבטחה
 4. מנהלי פיתוח
 5. מהנדסי ומפתחי אנדרואיד ועוד ...

המועמדים אשר יעברו את שלב ראיון הטלפוני יזומנו לראיון פרונטלי ושם יחכה לכם מגוון שאלות מוזרות, לחלק מהשאלות אין פתרון, לכן חשוב לענות עליהן גם אם אינכם בטוחים בתשובתכם, להלן מספר שאלות שנשאלו מועמדים בשנה האחרונה:

 1. כמה חיפושים נעשה במנוע החיפוש של גוגל כל שעה?
 2. חשבו מהו הרווח החודשי עבור אחד ממוצרי גוגל
 3. כמה כדורי טניס ניתן להכניס לקרון רכבת?
 4. כמה ערים ומדינות יש באירופה?
 5. כמה שםות מדוברות יש באירופה?
 6. כמה תגבה עבור שטיפת כל חלון במטוס?
 7. כיצד ניתן לפתור את בעיית מחוסרי הבית בישראל?
 8. כמה מכווני פסנתרים יש בעולם?
 9. איך הייתם מותחים את המנכ"ל שלכם?
 10. כמה ספרים חדשים מפורסמים בישראל מדיי שנה?
 11. מה גורם לך להתעצבן?
 12. אם היית מנכ"ל ליום אחד, מה היית משנה?
 13. כמות מכוניות נוסעות בגשר ביום?
 14. איך תסביר לאחיין שלך בשלושה משפטים את התוכנה הזו?
 15. מה לא ציינת בקורות החיים שלך?

שאלות אלו ועוד התקילו את המועמדים אשר עברו את שלב הראיון הטלפוני ופניהם מיועדות לעבור גם את השלב הפרונטלי, עבור חלק מהשאלות אין פתרון ממשי, לכן דרך יצירתית הינה הפתרון לענות על שאלות אל. המועמדים אשר עברו בהצלחה את שלב המבחנים יאלצו להתמודד עם שורה נוספת של ראיונות,מבחנים ומבדקים, ובתקווה להיות עובד גוגל.