פיצות – הרבה יותר ממאכל איטלקי

אם נעשה סקר בקרב צעירים ומבוגרים, מהו המאכל האהוב ביותר עליהם לארוחת צהריים או ערב, מותר להניח שאחד המאכלים שייבחרו במקומות הגבוהים ביותר, היא פיצה. המאכל האיטלקי נחשב מזמן למאכל עולמי, אשר פופולארי בכל העולם.

קל להבין מדוע פיצה היא מאכל פופולארי. יש בה בצק טעים, אפשר להכין אותה דקה או עבה, עליה ניתן למצוא מגוון רחב של תוספות, כיד הדמיון. כל אחד יכול להכין אותה עם מרכיבים שהוא אוהב, להוסיף מרכיבים, להוריד מרכיבים. לא פחות חשוב, פיצה היא מאכל שניתן להגיש אותה גם לארוחת צהריים, גם לארוחת ערב, לארוחות משפחתיות או ארוחות עם חברים.

היופי בפיצה, בוודאי בעידן של ימנו, אנחנו יכולים למצוא מגוון פיצריות בכל יישוב וכמעט בכל שכונה, לבצע הזמנה, ותוך שניות ספורות לקבל משלוח של פיצה חמה לבית או לעסק. ההזמנות מתבצעות בטלפון, דרך אתרי אינטרנט או אפליקציות. אנחנו לא חייבים ללמוד איך להכין פיצה ואנחנו לא חייבים לגשת לפיצרייה עצמה בשביל ליהנות ממנה. אם אנחנו מעוניינים בכך, אז זו גם אופציה לא רעה בכלל לבילוי משפחתי, עם חברים או בן/בת זוג.

פיצריות הן הרבה יותר מפיצריות

פעם, כשהיינו מדברים על פיצה, אז היה ברור לנו שמדברים על משולש פיצה אחד או פיצה משפחתית עם מספר משולשים, כשהתוספות היו זיתים, פטריות או אנשובי.

אך כפי שקורה במקרים רבים, מאכל עולמי שמגיע למדינה כזו או אחרת עובר תהליך "גיור", וזוכה לשינויים שונים, בין אם זה על פי המטבח המקומי ובין אם זה על פי רעיונות מקוריים. כך קרה גם לפיצה.

היום כשאנחנו נכנסים לפיצרייה, אז אנחנו יכולים ליהנות לא רק מפיצה במבנה הקלאסי שלה אלא גם מפיצות מסוגים שונים, בין אם זה בדרך החיתוך ובין אם זה בתוספות ובאלמנטים השונים שנכללים בה. כמו כן הפיצרייה עצמה מציעה לנו תפריט עשיר של מאכלים שונים, שלא בהכרח קשורים לפיצה. הרבה מאוד פיצריות ישראליות מציעות גם פסטות, סלטים, כריכים ואפילו מאכלים כמו מלאווח, ג'חנון ואחרים.  כל זה לצד קינוחים מסוגים שונים.

קל להבין מדוע פיצריות רבות בוחרות להגיש לא רק פיצה אלא גם מאכלים נוספים. הרי החומרים קיימים, יש את הציוד הנדרש, צוות עובדים מקצועי, אז אין סיבה לא להשתמש בהם בשביל לבנות תפריט גדול ורחב יותר, ולהציע אותו ללקוחות שמגיעים למקום או פונים אליהם בטלפון או באינטרנט. כך עושה פיצה טירת הכרמל ופיצריות אחרות.

מה אנחנו יכולים לקבל בפיצה שלנו?

כאמור, היום פיצה היא הרבה יותר ממשולשים עם פטריות, זיתים או אנשובי. כל מי שרוצה לאכול פיצה, יכול למצוא מגוון רחב של טעמים ורעיונות שונים. הנה כמה דוגמאות פופולאריות:

פיצה טבעונית – הרעיון הוא של פיצה שאיננה כוללת ביצים, גבינות או בשר. איך מכינים פיצה בלי גבינה? מאוד פשוט, אפשר למצוא גבינה טבעונית, כזו שעשויה מטופו או סויה.

פיצה עם גבינות – כמעט כל פיצה יש בה גבינות, אך כאן מדובר על שילוב של 3-4 גבינות, בלי עגבניות או מרכיבים אחרים.

פיצה עם ירקות – מי שאוהב מאוד ירקות, יכול ליהנות מפיצה שכוללת שורה של ירקות, כולל קישואים, ברוקולי ועוד.

פיצה עם דגים– מלבד פיצה עם אנשובי, אפשר גם למצוא פיצה שכוללת דגים מסוגים שונים, בפרט טונה וסלומון.

פיצה בגדלים שונים – לא חייבים לאכול משולש פיצה, אפשר גם לאכול פיצה מרובעת. יש מקומות שגם מציעים לכם פיצה על פי מטרים, במקום פיצה משפחתית קלאסית.

באתר תגובות, תוכלו למצוא רשימה ארוכה של פיצריות מכל רחבי הארץ, כולל רשתות ופיצריות עצמאיות, שם תוכלו ליהנות מתפריטים עשירים ומגוונים של פיצות בסגנונות שונים.